Jak możemy podzielić odwodnienia liniowe?

Dzisiejszy wpis będzie poświęcony przede wszystkim odwodnieniom liniowym. Zapewne wiecie już, że odwodnienia liniowe składają się z dwóch najważniejszych elementów. Chodzi oczywiście o kanały rynnowe i kanały szczelinowe. Czy jednak potraficie wybrać elementy, które sprawdzą się w Waszym zakładzie? O tym właśnie opowiem Wam dzisiaj!

Jakie odwodnienia liniowe wybrać

W pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jakie dokładnie rodzaje odwodnieni liniowych mamy do dyspozycji. W zasadzie możemy wymienić trzy kategorie. Chodzi oczywiście o kanały rynnowe, szczelinowe i łazienkowe. Na wstępie omówię kanały łazienkowe. Otóż elementy te stosowane są w prywatnych domach. Raczej nie spotkacie ich w zakładach przemysłowych. Okazuje się bowiem, że odwodnienia liniowe świetnie sprawdzają się w domowych łazienkach. Są estetyczne i przede wszystkim szalenie wydajne.

Kanały rynnowe i szczelinowe

Przejdźmy teraz do bardziej zaawansowanych produktów. Mam tu na myśli kanały rynnowe oraz szczelinowe. Oba te rozwiązania są powszechnie stosowane w zakładach przemysłowych. Spotkacie je w przemyśle budowlanym, chemicznym oraz spożywczym. Niemniej jednak nie można powiedzieć, że są to produkty w pełni uniwersalne. Otóż kanały rynnowe sprawdzają się w większych zakładach. Ich przepustowość jest zdecydowanie wyższa. Jeśli chodzi o kanały szczelinowe to lepiej sprawdzają się w małych firmach. Są równie trwałe, ale ich przepustowość jest na niższym poziomie! Oczywiście oba rozwiązania różnią się także pod względem cenowym.
W kolejnym wpisie na pewno bardziej dokładnie opiszę każde z tych rozwiązań. Dzięki temu łatwiej Wam będzie wybrać odwodnienia liniowe idealnie dopasowane do Waszych potrzeb.

Comments are closed, but you can leave a trackback: Trackback URL.