Kanały rynnowe czy kanały szczelinowe

Odwodnienia liniowe są ważnym elementem systemu sanitarnego wielu obiektów. To zapewne wiecie już doskonale. Czas zatem na nieco bardziej zaawansowane informacje. Nie można przecież w kółko opowiadać tego samego. Tak więc wypada mi dzisiaj poruszyć temat dotyczący podziału odwodnieni liniowych. Zatem do dzieła!

Podział odwodnieni liniowych

Odwodnienia liniowe możemy podzielić na 3 kategorie. Chodzi mi mianowicie o kanały rynnowe, szczelinowe oraz łazienkowe. Ten trzeci typ zostawimy na razie w spokoju. Możecie być jednak pewni, że za jakiś czas postaram się go także bardzo dokładnie opisać. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się analizą zastosowania kanałów rynnowych oraz kanałów szczelinowych. Jak dobrze wiecie odwodnienia liniowe mają za zadanie odprowadzać wodę oraz nieczystości z powierzchni podłogi. Czym zatem różnią się ich poszczególne typy?

Kanały rynnowe stosowane są przeważnie w dużych zakładach przemysłowych. Przede wszystkim tam, gdzie niezbędna jest wysoka wydajność. Jeżeli Wasz zakład produkuje dużo nieczystości, to doskonałym rozwiązaniem okażą się z pewnością kanały rynnowe. Trzeba jednak zaznaczyć, że są to dosyć drogie elementy. Co zatem w przypadku mniejszych zakładów? W ich przypadku doskonałym pomysłem jest zastosowanie kanałów szczelinowych. Co prawda mają one mniejszą przepustowość, ale…w przypadku mniejszych obiektów nie jest ona wymagana. Co istotne kanały szczelinowe są dużo tańsze od kanałów rynnowych. Nie oznacza to jednak, że są od nich mniej trwałe.

Jeżeli nie chcecie przepłacać podczas wyboru odwodnieni liniowych musicie po prostu dokładnie przeanalizować potrzeby Waszego zakładu, a następnie wybrać produkty spełniające jego wymagania. Kupowanie rozwiązań na wyrost nie jest dobrym pomysłem. Mówiąc wprost to strata pieniędzy. Warto zatem najpierw dobrze się zastanowić i zasięgnąć porady chociażby na tym blogu. Z pewnością nie będziecie tego żałować.

Comments are closed, but you can leave a trackback: Trackback URL.